سامانه های آموزشی

اطلاعیه ها

نخستین جشن دانش آموختگان دانشگاه علمی کاربردی استان تهران برگزار شد

یکشنبه, 30 دی 1397 ساعت 20:10 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی، با حضور دکترمحمدرضا عارف نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس و رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، دکتر محمدحسین امید رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی، دکتر فرامرز اکرمی رئیس دانشگاه علمی کاربردی واحد شرق استان تهران، دکتر فرهمند راد رئیس دانشگاه علمی کاربردی واحد غرب استان تهران و سایر مدیران ستادی آیین تجلیل از دانش آموختگان دانشگاه جامع علمی کاربردی استان تهران در تالار وزارت کشور برگزار شد.

در ابتدای این مراسم دکتر فرامرز اکرمی با تاکید بر این که دانشگاه جامع علمی کاربردی کاملا در راستای توسعه نظام آموزش عالی ایجاد شده است گفت: انتقال فرصت ها دستاوردهای مهارتی و پاسخ گویی به نیازهای جامعه یکی از مهمترین ماموریت های این دانشگاه است. به گونه ای که امروز دانشگاه جامع علمی کاربردی بیش از یک میلیون و 600 هزار دانش آموخته تقدیم جامعه کرده که این افراد طی 27 سال گذشته در این دانشگاه مشغول تحصیل بودند.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی واحد شرق استان تهران عنوان کرد: در دانشگاه جامع علمی کاربردی حدود 400 رشته وجود دارد که این رشته ها بر اساس تغییر و تحولات جامعه و نیازهای موجود راه اندازی شده است. به همین منظور از طریق دانشگاه جامع علمی کاربردی می توانیم مهارت و دستاوردهای علمی این دانشگاه را به جامعه و آن را به هدف های مختلف تبدیل کنیم. در استان تهران نیز حدود 400 هزار دانش آموخته در 380 رشته متمرکز آموزش داده ایم. به گونه ای که این افراد امروزه به آخرین مهارتهای روز دنیا مسلط هستند و آمادگی ارائه خدمت در فرصت های مختلف را دارند.

دکتر فرامرز اکرمی در پایان خاطر نشان کرد: در مراسم امروز از 10 مرکز موفق علمی کاربردی رونمایی می شود. همچنین تفاهم نامه هایی با دستگاههای دولتی و خصوصی در راستای گسترش فعالیت دانش آموختگان و انتقال آن به فضای جامعه منعقد خواهیم کرد که این تفاهمنامه با دانشگاه دفاع ملی و انجمن ناشنوایان از جمله این تفاهم نامه است.

در ادامه دکتر محمدرضا عارف نماینده مردم ماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس  در مجلس شورای اسلامی افزود: امروز در بخش صنعت و خدمات به رشته های مهارتی نیاز داریم، خلاء متخصصان مهارتی در کنار دانش احساس می شود و اولویت دادن به رشته های علمی کاربردی یکی از مهمترین موضوعات است.

 رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: زیربنای رشد علم و فناوری، توسعه مهارت است. بنابراین باید رشته های علمی کاربردی را حمایت کرده و در اولویت برنامه های توسعه ای و پیشرفت کشور قرار گیرند.

وی این جمله را نیز گفت که مجلس و دولت آمادگی کامل را برای حمایت از دانشگاه جامع علمی کاربردی و ارتقای این دانشگاه دارند.

به گفته دکتر محمدرضا عارف در نظام تصمیم سازی کلان کشور مانند سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی و سیاست های کلی اشتغال بر توسعه و ارتقای مهارت و تجربه تاکید فراوان شده است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: دانشگاه جامع علمی کاربردی با بیش از یک میلیون و 90 هزار دانش آموخته، نقش موثری در ارتقای سطح مهارتی جامعه داشته است. از این رو به دنبال آن هستیم تا بخشی از مسئولیت پیشرفت و توسعه کشور را بر عهده رشته های مهارتی بگذاریم.

در ادامه دکتر محمدحسین امید با تاکید بر این که فارغ التحصیلان این دانشگاه از اشتغال پذیری بسیار بالایی برخوردار هستند گفت: اگر بخواهیم مقایسه ای بین وضعیت اشتغال پذیری فارغ التحصیلان دوره های مهارتی با سایر دانشگاهها داشته باشیم، دانشگاه علمی کاربردیوضعیت خوبی در این زمینه دارد به طوری که بر اساس آمارهایی که مسئولان مختلف اعلام نمودند برای ایجاد یک شغل برای هر فارغ التحصیل در کشور اعتباری 400 تا 500 میلیون تومان نیاز دارد درحالی که این وضعیت در دانشگاه علمی کاربردی بسیار پایین تر است و کسانی که دوره های مهارتی را آموزش دیده اند به 10 درصد این اعتبار نیاز دارند.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی خاطر نشان کرد: متاسفانه دولت هیچ حمایت مالی از دانشگاه علمی کاربردی انجام نمی دهد و دانشجویان شهریه پرداز هستند به گونه ای که برای یک دوره کاردانی حدود 5 میلیون تومان از جیب خود هزینه پرداخت می کنند و البته بخشی از این هزینه ها در مراکز خرج می شود و بخشی نیز به عنوان هزینه های اداری برای ستاد دانشگاه علمی کاربردی صرف می شود.

وی خاطر نشان کرد: در این مدت برای این که دانش آموزان کشور برای ورود به رشته های مهارتی تشویق شوند تلاش های زیادی را انجام شده است البته برای عملی شدن این امر لازم است که تسهیلات زیادی به حوزه مهارتی تخصیص پیدا کند و امیدوار هستیم پیشنهاد این دانشگاه در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس که بر اساس آن تاکید می کنیم 75 درصد هزینه های دانشگاه با کمک صندوق رفاه تامین می شود، مورد تصویب مجلس شورای اسلامی قرار بگیرد.

دکتر محمدحسین امید تاکید کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی این قول را داده اند که برای ارتقاء دانشگاه جامع علمی کاربردی حمایت های لازم را داشته باشند. امیدوارم این حمایت ها عملی شود تا ما بتوانیم به توسعه کیفی دانشگاه بپردازیم.

وی ادامه داد: در سال جاری بیش از 100 مرکز نوآوری در دانشگاه جامع علمی کاربردی راه اندازی کرده ایم و قرار است این مراکز از ایده های دانش آموختگان و دانشجویان این دانشگاه تولید ثروت داشته باشند. خوشبختانه امسال نیز موفق شدیم قرار دادهای بسیار خوبی را در این حوزه داشته باشیم. به گونه ای که برخی از طرح های کاربردی ما در نمایشگاه بین المللی امسال برگزیده شد و غرفه این دانشگاه به عنوان غرفه برتر نمایشگاه معرفی شد.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی در پایان خاطرنشان کرد: خوشبختانه در حال حاضر این دانشگاه در کنار ظرفیت ها و توانمندی های که دارد از وضعیت با ثبات خوبی برخوردار است و جایگاه این دانشگاه نیز در برنامه ششم توسعه تصویب شد و بر اساس آن نیز یک سری تسهیلات برای دانشگاه پیش بینی شد اما اجرایی شدن این تسهیلات نیازمند حمایت های بیشتر مسئولان دارد.

دکترمحمدحسین امید در این مراسم گفت: امسال برای اول بار توانستیم جشن های دانش آموختگی را به صورت استانی در سراسر کشور برگزار کنیم.

وی ادامه داد: یکی از اهداف این جشن این بوده که تمامی دانشجویان پس از فارغ التحصیلی در کنار یکدیگر جمع شود و به ارتقا و شناخت دانش از یکدیگر و در نتیجه به ارتقای دانشگاه جامع علمی و کاربردی کمک کنند.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی در پایان از رونمایی سامانه ای طی هفته آینده خبر داد که دانشجویان می توانند از طریق آن با دانشگاه در ارتباط باشند، همچنین فرصت های شغلی از طریق سامانه ها و دستاورد ها از طریق این سامانه قابل مشاهده است.

خواندن 318 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آخرین ویرایش در یکشنبه, 30 دی 1397 ساعت 20:13
کد: 295
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family